تاريخ: 27/5/1398 - ساعت: 10:14

وبلاگ

• آکادمی «سینماسینما» نامزدهای دومین دوره خود را شناخت

18/5/1398


اسامی نامزدهای هشت‌گانه دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شد و کاظم ملایی برای فیلم سینمایی کوپال نامزد‌ "بهترین فیلمساز اول" از دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما شد.
 

نامزدها با رای ۸۶ سینماگر، منتقد و کارشناس عضو این آکادمی انتخاب شده‌اند و برندگان در آئین پایانی آکادمی در روز ۱۹ مرداد معرفی خواهند شد.

اسامی کامل نامزدهای دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما به ترتیب الفبا به این شرح است:


بهترین فیلم:

«آشغالهای دوست داشتنی» (به تهیه‌کنندگی محسن امیریوسفی)

«بمب؛ یک عاشقانه»(محسن رسولف)

«تنگه ابوقریب»(سعید ملکان)

«خوک»(مانی حقیقی)

«سرو زیر آب»(سید حامد حسینی)

«شعله‌ور»(محمدرضا شفیعی)

«عصبانی نیستم»(رضا درمیشیان)

«مغزهای کوچک زنگ زده»(سعید سعدی)


بهترین کارگردان:

محسن امیریوسفی(«آشغالهای دوست داشتنی»)

محمدعلی باشه آهنگر(«سرو زیر آب»)

بهرام توکلی («تنگه ابوقریب»)

مانی حقیقی («خوک»)

رضا درمیشیان («عصبانی نیستم»)

هومن سیدی («مغزهای کوچک زنگ‌زده»)

پیمان معادی («بمب؛ یک عاشقانه»)

حمید نعمت‌الله («شعله ور»)


بهترین فیلمنامه‌نویس:

محسن امیریوسفی («آشغالهای دوست داشتنی»)

مانی حقیقی («خوک»)

رضا درمیشیان («عصبانی نیستم»)

حامد رجبی («درساژ»)

هومن سیدی(«مغزهای کوچک زنگ زده»)

محمود غفاری(«شماره ۱۷ سهیلا»)

پیمان معادی(«بمب؛ یک عاشقانه»)

حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست(«شعله‌ور»)


بهترین بازیگر زن:

سارا بهرامی («دارکوب»)

زهرا داودنژاد («شماره ۱۷ سهیلا»)

سحر دولتشاهی («عرق سرد»)

باران کوثری («عرق سرد»)

باران کوثری («عصبانی نیستم»)

نگار مقدم («درساژ»)

شبنم مقدمی («خجالت نکش»)

مهتاب نصیرپور(«آستیگمات»)

شیرین یزدانبخش(«آشغالهای دوست داشتنی»)


بهترین بازیگر مرد:

فرهاد اصلانی («مغزهای کوچک زنگ زده»)

امیر جدیدی(«عرق سرد»)

امیر جدیدی(«هت تریک»)

امین حیایی(«شعله ور»)

جواد عزتی(«تنگه ابوقریب»)

نوید محمدزاده («عصبانی نیستم»)

نوید محمدزاده(«مغزهای کوچک زنگ زده»)

حسن معجونی(«خوک»)

علی مصفا («گرگ بازی»)


بهترین فیلمساز اول:

پویا بادکوبه («درساژ»)

محمود غفاری («شماره ۱۷ سهیلا»)

پوریا کاکاوند («گلدن تایم»)

عباس نظام‌دوست («گرگ بازی»)

کاظم ملایی («کوپال»)


بهترین فیلم مستند:

«اسرار دریاچه» (آرمین ایثاریان)

«اکسدوس» (بهمن کیارستمی)

«بهارستان، خانه ملت» (بابک بهداد)

«پرسپولیس، شیکاگو»(ارد عطارپور)

«خاتمه»(مهدی و هادی زارعی)

«خرامان»(آرش اسحاقی)

«فریاد رو به باد»(سیاوش جمالی و عطا مهراد)


بهترین فیلم کوتاه:

«بچه خور»(محمد کارت)

«تشریح»(سیاوش شهابی)

«تو هنوز اینجایی»(کتایون پرمر و محمد روحبخش)

«دریای تلخ»(فاطمه احمدی)

«گسل»(سهیل امیرشریفی)

«ماچ سینمایی»(کریم لک زاده)

«مثل بچه آدم»(ارین وزیر دفتری)


آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مرداد در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.